OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021


Dziękujemy za złożone dziś ofiary, przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

Za tydzień zbiórka do puszek Caritas na dobroczynną działalność parafii. Za dwa tygodnie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Dziś o godz. 1600 Nieszpory. Zapraszamy.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w czwartek o godz. 1700 w domu parafialnym.

Dzisiaj, w ramach kiermaszu, młodzież rozprowadza kalendarze adwentowe, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz sianko na stół wigilijny. Dziś można odebrać zamówione wieńce adwentowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalności KSM-u z naszej parafii. Kiermasz ma miejsce w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.

W czasie Adwentu zapraszamy dzieci i dorosłych na Roraty od poniedziałku do piątku o 1800. Ze względu na zarazę i liczne kwarantanny Roraty będziemy transmitować. W piątek pierwsze roraty dla młodych o godz. 1900. W czasie rorat chcemy spotkać się z błogosławionymi – w najbliższy piątek spotkanie z kard. Wyszyński. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

W sobotę o godz. 915 w domu parafialnym zbiórka ministrantów. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby w naszej parafii być ministrantami.

W sobotę spotkanie dla Dzieci Maryi o godz. 1030. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty.

W sobotę na Mszy św. o godz. 1800 do Wspólnoty Dzieci Maryi zostaną włączone nowe dziewczyny a pozostałe odnowią swoje przyrzeczenia.

W sobotę wspominamy św. Barbarę. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o 830.

Najbliższe odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 18 grudnia. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

W niedzielę 12 grudnia zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych (o godz. 1630 w domu parafialnym). Temat spotkania, zgodnie z ustaleniami z uczestnikami poprzedniego spotkania: "Apokalipsa św. Jana - Księga Zwycięstwa".

W kancelarii założono nową księgę intencji na przyszły rok. Można już zamawiać intencje za  zmarłych.

Z przodu wystawiono opłatki wigilijne, cena dowolna, dochód zasili nasz fundusz remontowy.

U ministrantów przed kościołem możemy nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego oraz  Apostoła.